Dolunay’da Darlık Barajı & Saklıgöl Doğa Yürüyüşü

26 Mayıs Cumartesi akşamı katılımcılarımızı duraklardan alarak yola koyulduk. Oldukça bulutlu ve kapalı olan hava gün boyu yağacak olan yağmurun habercisi gibiydi. Ancak yüksek enerjili grup moralini hiç bozmadı. Doğasever insanlar olarak biz her şekilde keyif almasını biliriz düşüncesiyle akşama başladık. Şile yolu üzerinde Yeşilvadi’de ağaçlar içindeki lokantamızda iftar yemeğini beklerken çocuklar gibi eğlendik. Salıncağa bindik, hamakta sallandık. Saat 22:15 gibi yürüyüşümüze Darlık Barajı’nın biraz yukarısından başladık. Yürüyüş için ideal bir hava vardı. Darlık Barajı kıyısı boyunca patika yollardan, zaman zaman orman içine dalarak macera aradık. Yol boyu bize çeşit çeşit kuşların sesi, kurbağaların şarkıları eşlik etti. Onlarca çeşit kurbağa önümüzden atlayarak bize oyunlar oynadı. Üzerimize sicim gibi inen örümcek ağları doğanın ahengini bize yansıttı, küçük kelebekler ve çekirgeler biz de varız dediler.

Yaklaşık 4 saat süren yürüyüşümüzü Saklıgöl kıyısında sonlandırdık. Hep birlikte paylaşılan sahur yemeği ile birlikte yüzlerde gülümseme, doğanın bize bahşettiği mutlulukla geceyi bitirdik. Sabah gün doğmadan İstanbul’a evlerimize dönüş yolculuğunu tamamladık.

Bu güzel faaliyetin tam ve sağlıklı geçmesini sağlayan faaliyet liderimiz sevgili Özen’e ve enerjisi hiç bitmeyen tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz. Ben de ilk defa bir faaliyette artçılık görevini gerçekleştirmiş oldum

Yaşama, doğaya, kültüre ve insana dair nice etkinliklerde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

BAŞAK ÖZCAN