Geleneksel Aile Kampı Faaliyet Raporu

Bir aile kampını daha gerçekleştirmek üzere 09 Haziran sabahı her yaştan çocuğumuz ve çocukluğunu kaybetmemiş büyüklerimizle cümbür cemaat yola koyulduk. Masmavi açık bir havada kuş cıvıltıları eşliğinde bol oksijenli orman kenarındaki kamp yerimize vardık. Pamukova’nın yukarılarındaki Ercuva Yaylası tüm güzelliğiyle bizi bekliyordu. Baharın henüz tazeliğini yitirmediği yemyeşil taze ortam hepimizi mest etmeye başlamıştı bile. Her ağacın köşesinden fışkıran neşeli çocukların eşliğinde çadırlarımızı kurduk. Geçmiş yıllardan deneyimli çocuklarımız bir an önce oyunlar oynamak için heyecanla bekleşiyorlardı. Cumartesi öğleden sonramız çeşitli oyunlarla geçti. Çocuklarımızı gruplara ayırarak yarışmalar düzenledik. Böylece hem bedensel güçlerini hem de zeka becerilerini kullanabildiler. Büyükler de en az onlar kadar hoplayıp zıpladı. Yerlerde yuvarlandık; koşup, oynadık. Eğlencelerimiz saatlerce sürdü. Akşam yemeğimizi yaylanın hoş serinliği eşliğinde afiyetle yedik. Her çadırın önü ayrı bir neşeyi, ortama sunuyordu. Yemek sonrası, çocuklarımıza gece yürüyüşü yaptırdık. Hepsi birer minik ateş böceği gibi parlıyordu. Hepsinde doğa bilinciyle birlikte, doğanın onlara sunduğu güzellikler vardı.  Geceyi kamp ateşimizin etrafında sıcacık sohbetler eşliğinde sonlandırdık ve günün tatlı yorgunluğu ile çadırlarımıza çekildik.

Pazar sabahı taptaze bir havada enerjik bir şekilde uyandık. Sabah sporu ve kahvaltısından sonra en renkli anlardan birine geldik. Çocuklarımız yaratıcılıklarını kullanarak abileriyle ve ablalarıyla çim adamlar yaptı. Yüzlerini renkli figürelerle süsleyerek onları daha da renkli hale getirdik. Ortaya gökkuşağı çocukları çıktı. Daha sonra kendilerine katılımlarından dolayı sertifikalarını ve küçük hediyelerini verdik. Bu mutlu anlar, çok güzel fotoğraf karelerinde kendilerine yer buldu.

Öğleden sonra kampımızı topladık. İstanbul için dönüş yolculuğuna hazırdık. Tüm çocuklarımızda doğa bilinciyle, birlikte vakit geçirmenin verdiği mutluluk; ailelerinde de onları toprakla, çiçekle, minik hayvanlarla bütünleştirmenin verdiği keyif vardı. Ve herkesin aklına bir sonraki kamp ne zaman soruları….

Bu büyük ve kapsamlı organizasyonun baştan sona tam ve sağlıklı gerçekleşmesini sağlayan sevgili Mine Topuz’a; kamp alanının her metrekaresinde bulunup, çocuklarımızla çocuk büyüklerimizle büyük olup enerjisi ve yardımıyla her anımızda yanımızda olan Klüp Başkanımız Sevgili İsmail Şekerci’ye; varlığı ile bizi her zaman mutlu eden Sevgili Osman Kesimal’a; oyunlarda ekipman ve metaryal desteği sağlayarak dostlukları ve yardımları ile yanımızda olan Derin Eğitim & Danışmanlık’ın sevgili ekip üyelerine; kamp alanındaki yardımlarını bizlerden esirgemeyen Sevgili Özen, Köksal, Adem, Ömer, Özge ve Ziynet’e; orada bulunamayıp kamp öncesi yaptığı hazırlıklar bizimle birlikte olan Kasım’a ve en önemlisi kendileri küçük kalpleri kocaman tüm çocuklarımıza ve onların büyüklerine teşekkür ederiz.

Yaşama, doğaya, kültüre ve insana dair nice etkinliklerde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

BAŞAK ÖZCAN