Ayvalık Mini Mavi Tur Raporu

20 Temmuz Cuma akşamı katılımcılarımızı duraklardan alarak yola koyulduk. Herkes yoğun bir mesai günü geçirmişti; ama hepimizde kendimizi masmavi sulara bırakacak olmanın heyecanı vardı. Gece rahat bir yolculuktan sonra sabah erken saatlerde Cunda sahile vardık. Cunda, sabah mahmurluğunda çok güzeldi. Sabah çayımızı ve kahvemizi içtikten sonra, sabah kurulan pazardan taze meyveler aldık ve bizi bekleyen teknemize yerleştik.

Oldukça açık, güneşli, mis gibi bir hava eşliğinde 2 gün sürecek olan turumuz başladı. Mavi, turkuaz, berrak koylar, çeşit çeşit balıklar, martılar, deniz kestaneleri, minik yengeçler bize hoşgeldin dediler. İki gün boyunca bol oksijen, iyot, güneş depolaması yaptık. Deniz öyle güzeldi ki, yüzmelere doyamadık..Güzel şarkılar eşliğinde nostalji yaptık; akşamında ise coştuk ve hareketlendik. Mini discomuz ise görülmeye değerdi; Akdeniz akşamlarını aratmadı bize J Gece yakamozlar eşliğinde bazı arkadaşlarımız yüzmenin keyfine vardı.

Cumartesi gecesi uyku tulumlarımızda, üste güvertede yıldızlar eşliğinde uyumanın deneyimi ise çok güzeldi. Ertesi gün koylarda yüzme molalarımızı tamamlayarak, öğleden sonra Cunda Sahile geri döndük. Son olarak lezzetli dondurma ve lokmaları tadarak İstanbul’a doğru yola çıktık.

Bu güzel faaliyetin dolu dolu geçmesini sağlayan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederim. Enerjinizle ve sıcacık kalplerinizle iyi ki varsınız.

Yaşama, doğaya, kültüre ve insana dair nice etkinliklerde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

BAŞAK ÖZCAN