AKTOPRAK- KERAMET ILACASI Doğa Yürüyüşü

Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Aktoprak köyünde yaklaşık 300mt rakım’dan başlayacak yürüyüşümüzü 750mt rakıma kadar tırmanış yaptıktan sonra, 90mt rakıma kadar inip Keramet köyünde bulunan kaplıcada sonlandıracağız. Aktoprak köyü 1900’lü yılların başında kurulmuş, yörenin en eski yerleşim yerlerinden biri, Keramet köyü birçok hastalığa iyi gelen şifalı su kaplıcası ( ılıca ) ile meşhur bir köydür. Keramet köyündeki, su kaplıcasının su sıcaklığı 40 derece civarıdır. Parkur sonundaki kaplıca keyfini cüzi bir ücret ile yaşamak için yanınıza mayo / şort, havlu vb. almayı unutmayınız. Parkur uzunluğumuz 13-14 km. Yaklaşık 4-5 saatte tamamlamayı planlıyoruz.

Rota hakkında bilgilendirme:
Rota başlangıç noktası: Aktoprak Köyü
Rota bitiş noktası: Keramet Köyü
Zorluk Derecesi: Orta
Yürüyüş mesafesi: 13-14 km
Yürüyüş suresi: 5 saat
Yürüyüş Başlama Saati: 10:30 -11.00
Yürüyüş Bitiş Saati: 16:30-17.00

Yemek Hakkında Bilgilendirme:
Yanınıza alacağınız kahvaltılıkları Feribot geçişi sırasında çay, kahve eşliğinde tüketebilirsiniz. Su ve diğer alışverişleriniz için yol üzeri uygun bir yerde molamız olacak. Su ve öğle yemeği için yanınızda sandviç vb. atıştırmalıkları ve termosunuzda sıcak su getirmeyi unutmayınız. Akşam yemeği için dönüşte yol üstünde bir şeyler atıştırıyoruz.

Faaliyete Uygun Kılık Kıyafet Malzeme Bilgilendirmesi:
Kullandığınız özel bir ilaç var ise yanınızda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz.

Doğa yürüyüşlerinde öncelikli malzeme giyimdir.

Gerekli Malzemeler:
Bileğinizi saran, su geçirmeyen sert tabanlı bot., termal içlik, polar ceket, yağmurluk, tozluk, yedek kıyafet, küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için), baton, kafa feneri, gözlük, bere, eldiven, güneş kremi Kanyon faaliyetlerinde kask takılması zorunludur.

Bölgeye Ait Hava Durumu Bilgilendirmesi:
Kullanılabilecek Siteler: http://tr.freemeteo.com/havadurumu/?language=turkish&country=turkeyhttps%3A%2F%2Fwww.meteoblue.com%2Ftr%2Fhava%2Fharita%2Fyagis%2Fblack_sea
http://www.accuweather.com/en/tr/turkey-weather
ttp://www.mgm.gov.tr/

Araç Hareket Saatleri ve Duraklar:
İncirli: 06:30
Mecidiyeköy: 06:45
Yıldız Teknik: 06:50
Kadıköy Evlendirme Dairesi: 07:05
Göztepe: 07:15
Kozyatağı – Carrefour: 07:20
Bostancı: 07:25
Kartal: 07:30
Pendik: 07:35

Faaliyete Kayıt Başvuru İşlemleri:
Başvurular, iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’na yapılacaktır. Sabiye İmamoğlu’nun cep numarası: 0 542 342 91 13

Kayıt sırasında Misafir Katılımcılarından istenilen bilgiler;
Ad Soyadı:
Biniş noktası:
Cep Telefon numarası:
e-posta adresi:
Kan gurubu:
Acil durumda
Ulaşılacak kişinin adı-soyadı:
Acil durumda
Ulaşılacak kişinin telefonu:

Derneğiminiz Üyeleri sadece biniş noktaları bildirecekler.

Önemli Not : 

1 – Derneğimiz tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TURSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katilim gösteren diğer katılımcıların katilim ücretlerini etkilediği için kesin katilim gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat : 15:00’e, Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaportalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle, bu kişilerin sonraki faaliyetlere katilim durumları hakkında Yönetimimiz karar verecektir.
6 – Derneğimizin facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına gelmemektedir. Kesin katilim iciniletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’na mail gönderilmesi gerekmektedir.