ALADAĞLAR EZNEVİT (3.560m) KIŞ TIRMANIŞI

Faaliyet Koordinatoru: KÖKSAL PINAR

Katilimci sayisi: Max.10 kişidir.

Faaliyet hakkında bilgilendirme:

Bu seferki durağımiz; zirveleri ve güzellikleri ile meshur Aladağlar bölgesi, zirvemizin adı Eznevit (3.560m)

23 Şubat akşam saatlerinde Istanbul’dan faaliyete katılacak kişilerle aracımız ile hareket edip, sabah erkenden Nigde’de oluyoruz. Yolda kahvaltimızı yapip, malzeme tedariginden sonra ile 11.00 gibi Cukurbag köyüne hareket ediyoruz. Burda bizi bekleyen traktore binip rota’ya en yakın yere kadar hareket edecegiz. Kar ve yol durumuna baglı olarak traktörün gidebileceği en son noktada çantlarımız kamp yuku ile sırtlayıp yürüyüşümüze başlıyoruz. Yaklaşık 1,5 -2  saatlik kamp yükü ile yürüdükten sonra rota’ya en yakın düzlük alandaki kamp alanina varip hava kararmadan cadirlarimizi kuruyoruz. Cumartesi gecesi kamp alaninda cadirda konaklanacak, Pazar sabahi erken saatte kar ve hava durumuna baglı olarak sabah 02.00’te kamptan ayrilarak tirmanisa baslanacaktir. Zirve tirmanisi uygun hava, kar kosullari ve ekibin durumu dikkate alinarak Eznevit güney rotasını takiben, saat 9.30 civarında Eznevit zirvesine ulasacagiz. Ayni rotayi takiben 13:00 de kamp alaninda olup, cadirlarımızı toplayip traktörümüz ile buluşuyoruz. Traktörümüz bizi köyde bekleyen aracımıza ulaştırıyor,kıyafet değişiminden sonra İstanbul’a doğru dönüşe gececegiz.

Faaliyet normal şartlarda ortalama 10-12 saat surecektir. Faaliyetimiz zor ve performans gerektiren bir kış faaliyetidir.

Önemli bilgi: Eznevit Kış Faaliyetine “Kış Dağcılık” egitimini almış klüp sporcuları içerisinden performans ve daha önce yapmış olduğu faaliyetleri göz önünde bulundurarak seçim yapılacaktır.

Dağcılık lisansı olmayanlar tırmanışa kabul edilmeyecektir. Tüm katilimcilarin seyahat planlamasi yapmadan once faaliyete katilimi konusunda EDK ‘dan onay almasi zorunludur.

Katilimcilardan kis dagciligi yapmasini engelleyecek, zorlayacak, sagligini tehlikeye atacak tum rahatsizliklardan kisi kendisi sorumludur. Ozellikle kalp, hiper tansiyon, astim, psikolojik sorunlarin, eklem problemi, yukseklik korkusu, yurumede koordinasyon sorunu, saglik sorunu olanlarin bu faaliyete katilmadan once EDK ve Klup yonetimi ile konusmalari gerekmektedir. Katilanlarin yukarida belirtilen tum hususlari kabul ederek faaliyete istirak ettiklerini kabul ediyoruz. Aksi halde davrananlar kesinlikle faaliyete kabul edilmeyeceklerdir.

Not: Faaliyete katilmayi dusunen ve katilacak sporcularin daha once yapilmis Eznevit kis tirmanis raporlarini okumalari tavsiye edilir.

FAALIYETE KATILACAK SPORCULARA SIMDIDEN BASARILAR DILERIZ…

Yemek hakkinda bilgilendirme:

Faaliyet bir gece kamp konaklamalidir. Katilimcilar kamp icin 2-3 ogun(Öglen,aksam ve kahvalti) ve faaliyet suresince ihtiyac duyabilecekleri yiyecek ve icecekleri yanlarinda getireceklerdir. Yiyecek ve icecek temini Nigde merkezden yapilabilir.

Rota hakkinda bilgilendirme:

Baslangic ve bitis noktamiz : Baslangic/Bitis Eznevit güney rotası.

Zorluk Derecesi : Zor

Tahmini faaliyet bitis saati :  Kamp alanina varis Pazar gunu 13.00 .

Faaliyete uygun kilik kiyafet ekipman bilgilendirmesi:

Faaliyetimiz kis faaliyetidir. Dolayisiyla tum ekipmanlar kis kosullarina uygun olmalidir.

Kıyafet

Alt ve ust iclikler, orta katman (Polar ceket,pantalon) ve dis katman giyecekler(Kaztuyu mont, su gecirmeyen ve nefes alan GORETEX dis katman mont ve pantalon),sapka, bere, balaklava, termal coraplar, ic ve dis katman eldivenler, tabani sert , daha once denenmis nefes alabilen(GORETEX) kar suyu almayan ve krampon takmaya uygun bilegi saran kis kosullarina yuksek bot, tozluk, UV-koruyucu gunes gozlugu ve diger sahsi kiyafetler.

Tirmanis faaliyet ekipmani:.Kask,kazma ve krampon zorunludur.

Kamp malzemelerinizi tasiyacak buyuklukte bir sirt cantasi(60-70lt) Yuruyus batonu, tirmanis sirasinda kullanacaginiz ufak zirve cantasi(40-45lt),duduk,kafa feneri ,cep sobasi ve diger sahsi ekipman.

Kamp Ekipmanı

Kis kosullarina uygun 4-5 mevsim kamp cadiri, konfor seviyesi -10,-15 ekstrem seviyesi -20,-25 olan uyku tulumu, mat,fener,ocak ve kap-kacak seti,min.1,5 lt termos ve diger sahsi ekipman.

Diger ekipmanlar:Koruyucu seviyesi yuksek olan yüz kremi,dudak kremi ve varsa sahsi ekipmanlariniz. Kullandiginiz özel bir ilaç varsa yaninizda getiriniz.

Bolgeye ait hava durumu bilgilendirmesi:

http://www.mountain-forecast.com/peaks/Demirkazik/forecasts/3756

http://www.accuweather.com/tr/tr/nigde/319795/weather-forecast/319795

 

Faaliyete Kayit Basvuru Islemleri:

Basvurular, iletisim@anadoludagcilik.org.tr ve koksalp@hotmail.com adresinden EZNEVİT KIŞ TIRMANIŞI yazili olarak basligiyla yapilacaktir.

Kayit sirasinda Katilimcilardan istenilen bilgiler;

Ad Soyad :

Binis noktasi(Arac) :

Cep Telefon numarasi :

e-posta adresi :

Kan gurubu :

Acil durumda

Ulasilacak kisinin adi-soyadi :

Ulasilacak kisinin telefonu :