Bu faaliyette iki grup oluşturulacaktır, birinci grup Sokullupınar’da iki gün kamp yapma keyfini sürerken diğer grupta Pazar gece saat 03:00 civarı hareketle Emler Zirve faaliyeti yapacaktır. Zirve dönüşü her iki grup birleşip İstanbul’a dönecektir.

Faaliyet Koordinatörü: Osman Kesimal

Ulaşım : 8 Haziran Cuma aksamı yola çıkış, 10 Haziran  pazar akşamı İstanbul’a dönüş

9 HAZİRAN CUMARTESI :   Demirkazık dağ evine ulaştıktan  sonra traktör ile Sokulu Pınar  kamp alanına gidilecek burada kamp kurulacak.

10 HAZİRAN PAZAR :  Gece 03:00 civarında zirve yürüyüşüne başlanılacak hava ve ekip durumu elverir ise tahminen 12:00 civarı zirve yapılarak önce kamp alanına oradan da traktör ile dağ evine ve İstanbul’a dönüş yapılacaktır.

Yemek Hakkında Bilgilendirme:

Faaliyet bir gece kamp konaklamalıdır. Katılımcılar kamp için öğlen, akşam ve faaliyet suresince ihtiyaç duyabilecekleri yiyecek ve içecekleri yanlarında getireceklerdir. Yiyecek ve içecek temini Aksaray merkezde vereceğimiz alışveriş suresi içerisinde yapılabilir.

Rota Hakkında Bilgilendirme: Uzun ancak çok  fazla dik olmayan ve orta zorlukta patikalarından oluşan bir parkur.

Başlangıç ve bitiş noktamız : İstanbul’dan hareket – İstanbul dönüş

Zorluk Derecesi : Orta derece

Faaliyete uygun kılık kıyafet ekipman bilgilendirmesi:

Uygun termal içlik, orta katman kıyafet, Goretex dış katman teknik ceket, kazma, krampon, kast, eldiven, balaklava vb, koruyucu kıyafetler ve uygun kamp ekipmanları.

Hava Durumu: https://www.mountain-forecast.com/peaks/DemirkazikÖNEMLİ BİLGİLER:

Katılım talepleri Eğitim ve Dağcılık Kurulu tarafından değerlendirilmekte ve yanıtlanmaktadır.

Katılımcıların Yaz Temel Dağcılık Eğitimini tamamlamış olmaları zorunludur.

Katılımcılar; dağcılık yapmasını engelleyecek, zorlayacak, sağlığını tehlikeye atacak tüm rahatsızlıklardan kendisi sorumludur. Özellikle kalp, tansiyon, astım, psikolojik ve nörolojik sorunlar, eklem problemleri, yükseklik korkusu, yürümede koordinasyon sorunu olanların bu faaliyete katılmadan önce bu durumlarını kulüp yönetimi ve EDK ile görüşmeleri gerekmektedir.

Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm hususları kabul ederek faaliyete iştirak ettiklerini var sayıyoruz.

Faaliyete katılmak isteyen sporcuların önceden yapılmış Emler tırmanış raporlarını okumalarını tavsiye ederiz.
Katılımcıların lisanslı kulüp sporcularımız olması ve aidat borçlarının olmaması gerekmektedir.

Faaliyet koordinatörü :

Osman Kesimal

Faaliyete Başvuru Işlemleri:
Başvurular; yazılı olarak osmkesimal@yahoo.com adresine “9-10 HAZİRAN EMLER TIRMANIŞI” başlığıyla yapılacaktır. Başvurular EDK tarafından değerlendirilip olumlu veya olumsuz yanıtlanmadıkça sporcularımızın her hangi bir hazırlık yapmamaları önemli rica olunur.