ÇANAKKALE BİSİKLET FESTİVALİ

24-25 MART 2018

Merhaba Arkadaşlar,

Geçen yıl katıldığımız ve çok keyif aldığımız Çanakkale Bisiklet Turu için tekrar organizasyon yaptık.

Tura katılmak isteyenlerin öncelikle www.canakkalebisikletturu.com resmi sitesinden online olarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt işlemlerinde iki günlük ücretsiz katılım turunu seçiniz. Konaklama için kamp alanı kısmını seçerek formu doldurarak rezarvasyon yapınız.

Faaliyet Adı : Çanakkale Bisiklet Turu
Toplam Parkur : 122 km (1. Gün 66 km,  2. Gün 56 km)
Ulaşım : Ulaşım ücreti katılımcılara eşit olarak paylaştırılarak tahsil edilecektir.
Servis Başlangıç : İstanbul-Etiler-Kadıköy-Kartal-Eskihisar-Bandırma-Çanakkale
Servis Bitiş : Çanakkale(Eceabat)-Tekirdağ-İstanbul
Araç Kapasitesi : 12 Personel, 12 Adet Bisiklet
Konaklama : ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesi Mesire Alanı, Çadırlarda Konaklanacak. Ücret 10 TL.
Yeme İçme : Sabah ve akşam yemekleri cuzzi fiyatlar karşılığı ÇOMÜ Sosyal Tesislerinde, öğlen yemekleri ve içecekler ücretsiz olarak organizasyon komitesi tarafından sağlanacaktır.

Çanakkale Bisiklet turu bir yarış organizasyonu olarak değil, bisiklet sporunu seven katılımcılarımızla birlikte bir anı turu olarak planlanmıştır.

Tur; 24 ve 25 Mart 2018 tarihlerinde 2 ayrı etapta sürülecek olup, 23 ve 24 Mart 2018 tarihlerinde organizasyona paralel 2 günlük akreditasyon ve sponsor tanıtımlarının gerçekleştirileceği fuar etkinliğini de içerecektir. Her iki etabın da başlangıç saati 10:30 olarak belirlenmiştir.

Fuar alanı TroyPark Avm’ de yer alacaktır. Katılımcılarımızın muvaffakatnamelerini imzalayıp kitlerini teslim alacakları fuar alanımızda sponsorlarımızın etkinlikleri de gerçekleştirilecektir.

1. gün Etabı; 24 Mart 2018 Cumartesi günü dünyanın en önemli antik yerleşimlerinden biri olan, ünü 7 kıtaya yayılmış antik Troia kentine sürüş olarak gerçekleştirilecektir. Sürüş güzergâhı sahil şeridini takip ederek ana yoldan ayrı doğal sit alanı içerisinde çok özel bir atmosferde gerçekleştirilecektir. Bu etabın önümüzdeki yıllarda özellikle yurtdışından önemli bir ilgiyi çekmesi hedeflenmektedir.

2. gün Etabı; Bundan 102 yıl önce 18 milletin katıldığı tarihin en büyük mücadelelerinden birine ev sahipliği yapmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözünün yazıldığı Tarihi Gelibolu Yarımadasında yapılacaktır. Sürüş güzergâhı olarak yarımadanın güney cephesi tercih edilerek, Kilitbahir köyünden Şehitler Abidesi arasında doğa ve tarihin derinliklerinde, tarifsiz duygular içinde bir sürüş hedeflenmektedir.

Faaliyete uygun kılık kıyafet, malzeme bilgilendirmesi:
Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz. Rehberinize, bu konuda bilgi veriniz. Çadır, uyku tulumu, yedek kıyafet, termal içlik, polar ceket, küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için), kafa feneri, gözlük, yağmurluk, bere, eldiven, güneş kremi veya nemlendirici krem.

Not: Turda bisiklet kaskı bulundurmak ve takmak zorunludur. Bisiklet ile ilgili yedek teker iç lastiği ve pompa yanınızda bulunurunuz.

Faaliyet Koordinatörü :  Adem Yılmaz

Faaliyete Kayıt Başvuru İşlemleri :
Başvurular, ayilmaz@makinatakim.com.tr adresinden Adem Yılmaz’a yapılacaktır.
Cep numarası: 0 535 471 98 85

Not:  Kayıt işlemleri ve konaklama ile ilgili her türlü soruyu beni arayıp sorabilirsiniz.


Araç Hareket Saatleri ve Duraklar :
Aracımın 23 mart gece 22 ‘de yola çıkacak olup, daha sonradan bildirilecek duraklardan katılımcıları alacaktır.

Kayıt sırasında Misafir Katılımcılarından istenilen bilgiler:
Ad Soyadı :
Biniş Noktası :
Cep Telefon Numarası :
E-posta Adresi :
Kan Grubu :
Acil Durumda Ulaşılacak Kişinin Adı-Soyadı :
Acil Durumda Ulaşılacak Kişinin Telefonu :

Önemli Not : 
1 – Dernegimiz tum faaliyetleri resmi zemin uzerinden yapilmakta olup TURSAB onayli acenteler kullanilmaktadir.
2 – Faaliyetler minimun maliyet ve katilimci sayisina gore planlanmaktadir. Faaliyet tarihine yakin iptal durumunda faaliyete katilim gosteren diger katilimcilarin katilim ucretlerini etkiledigi icin kesin katilim gosterenlerin basvurmalari cok onemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en gec iptaller Cuma gunu saat : 15:00’e,  Kampli faaliyetlerde en gec 1 hafta oncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler icin alinan kaporalar hicbir sekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakin tarihlerinde iptalleri aliskanlik haline getiren katilimcilarimizin faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle, bu kisilerin sonraki faaliyetlere katilim  durumlari hakkinda Yonetimimiz karar verecektir..
6 –Derneğimizin facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına gelmemektedir. Kesin katilim için iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’na mail gönderilmesi gerekmektedir.
ektedir.