Dedegöl Dağları Isparta ili sınırları içinde yer almaktadır ve Dipoyraz adı verilen zirvesinin yüksekliği yaklaşık 3000 metredir. Bir yanında Egirdir gölü, diğer yanında Beyşehir gölü vardır… Dağın etrafı iki bin metreye kadar uzanan yemyeşil kızılçam ve sedir ağaçları ile ayrı bir güzellik sunmaktadır. Ilk kez dağcılık faaliyetine gidecekler için iyi bir baslangıç ve deneyim daği, deneyimli dağcilar için ise kondüsyon ve antrenman amaçlı çok keyifli bir dağımızdır Dedegöl.

ÖZET FAALİYET PROGRAMI :

Cuma akşami saat 22:00′ de İstanbul’ dan aracımızla hareket ediyor ve Cumartesi sabahı Isparta – Egirdir bölgesinde oluyoruz. Sabah kahvaltımızı göl kenarında yaptıktan sonra gerekli alış verişlerimizi tamamlayıp, öğlen gibi 1700 metrede bulunan Melikler yaylasına varıyoruz. Çadırlarımızı kamp yerine kurup çevrede küçük gezintiler yapıyoruz. Akşam yemeğinden sonra dinlenmeye ve uykuya çekiliyoruz. Pazar gecesi saat 01:00 de kalkıp hafif bir kahvaltı yapıyoruz, hazırlıklarımızın ardından 02:00’de zirve için hareket ediyoruz. İnişli çıkışlı tırmanışımızla saat 09:00 gibi zirvede olmayı hedefliyoruz. Hava durumuna göre zirvede biraz vakit geçirip fotograf ve video çekimlerimizi tamamliyoruz. Biraz zirvenin tadını çıkardıktan sonra ayni yoldan dönüşe geçiyoruz. Öğleden sonra kampımızı toplayıp dönüş yolculuguna başlıyoruz. Biraz yorgunuz ama çok keyifliyiz.

ÖNEMLİ BİLGİLER: 

Katılım talepleri Eğitim ve Dağcılık Kurulu tarafından değerlendirilmekte ve yanıtlanmaktadır.

Katılım için sporcularımızın lisanslarını yanlarında bulundurması zorunludur.
Katılımcılar; dağcılık yapmasını engelleyecek, zorlayacak, sağlığını tehlikeye atacak tüm rahatsızlıklardan kendisi sorumludur. Özellikle kalp, tansiyon, astım, psikolojik ve nörolojik sorunlar, eklem problemleri, yükseklik korkusu, yürümede koordinasyon sorunu olanların bu faaliyete katılmadan once bu durumlarını kulüp yönetimi ve EDK ile görüşmeleri gerekmektedir.

Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm hususları kabul ederek faaliyete iştirak ettiklerini var sayıyoruz..

Faaliyete katılmak isteyen sporcuların daha önce yapılmış Dedegol tırmanış raporlarını okumalarını tavsiye ederiz.

Yemek: 
Faaliyet bir gece kamp konaklamalıdır. Katılımcılar faaliyet süresince ihtiyaç duyabilecekleri yiyecek ve içecekleri yanlarında getireceklerdir. Yiyecek ve içecek temini için Cumartesi sabahı Egirdir merkezde mola vereceğiz.

Giysi:
Alt ve üst termal içlikler, orta katman (polar gibi) ve dış katman giyecekler (su geçirmeyen ve nefes alan bir dış katman mont ve pantolon), şapka, bere, balaklava, yürüyüşe uygun çoraplar,  eldiven, tabanı sert, daha önce yürüyerek denenmiş, kar suyu almayan ve krampon takmaya uygun, bileği saran, kış kosullarına dayanikli, yüksek bot, tozluk, güneş gözlüğü ve diğer sahsi giysiler..

Teknik ekipman:

Kask, krampon ve kazma bu faaliyet için zorunludur.
Kamp malzemelerinizi taşıyacak büyüklükte bir sırt çantası (en az 60-70lt), yürüyüş batonu, zirve için küçük bir zirve çantası (30-35 lt), kafa feneri ve diğer şahsi ekipman.
Kış koşullarına uygun 4-5 mevsimlik kamp cadırı, konfor seviyesi  -10,-15  olan bir uyku tulumu, mat, ocak ve yemek seti, min.1,5 lt termos ve diğer şahsi ekipman.
Koruyuculuk  seviyesi yüksek olan guneş kremi, dudak kremi, ıslak mendil,  tuvalet kağıdı vs..

Kullandığınız ilaç varsa mutlaka yanınızda getiriniz.

Bölgeye ait hava durumu bilgilendirmesi:
http://www.accuweather.com/tr/tr/isparta/318032/hourly-weather-forecast/318032

Faaliyet koordinatörü : Polat Cengiz Kiyilar

Faaliyete Başvuru Işlemleri:
Başvurular; yazılı olarak
polatcengiz@gmail.com adresine “5-6 MAYIS  DEDEGÖL TIRMANIŞI” başlığıyla yapılacaktır. Başvurular EDK tarafından değerlendirilip olumlu veya olumsuz yanıtlanmadıkça sporcularımızın her hangi bir hazırlık yapmamaları önemli rica olunur.