20.08.2017 Pazar günü, Doğançay rotasında yürüyeceğiz. Doğançay köyü, Sakarya ili, Geyve ilçemize bağlıdır.
Yaklaşık 2 -2.5 saatlik yolculuğun ardından Doğançay köyüne varıyoruz. Doğançaydan parkurumuza başlayarak 15 km lik parkurumuzu görsel güzelliklerin içerisinde yürüyoruz.
Parkur boyunca fotoğraf çekme imkanınız olacaktır. Parkur orman içi toprak yol olup çok fazla eğimi olmayan bir rotadan oluşmaktadır.

Yemek hakkında bilgilendirme:
Kahvaltımız Doğançay köyünde kahvede olacak yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıklarla köy kahvesinde kahvaltımızı yapacağız.

Rota hakkında bilgilendirme:
Baslangıç ve bitiş noktamız : Doğançay Dere Yürüyüşü
Zorluk Derecesi : Orta (dere içi ve orman içi iniş ve çıkışlı)
Yürüyüş mesafesi : 14-15 km
Yürüyüş süresi : 5 – 5,5 saat
Yürüyüş Başlama Saati : 10,00
Yürüyüş Bitiş Saati : 15:00

Başlangıç ve bitiş noktamız: Doğançay Köyü

Faaliyete uygun kılık kıyafet malzeme bilgilendirmesi:
Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz. Dere içinde yürüyeceğimizden sert tabanlı bot ve yürüyüş ayakkabılarını tercih etmiyoruz. Önerimiz ıslak ve kaygan zeminlerde yumuşak tabanlı ayakkabıyla faaliyete geliyoruz. Yedek içlik ve dış katman kıyafetlerimizi unutmuyoruz. Dere içinden yürüyeceğimizden pamuklu olmayan daha çok sentetik ince kıyafetleri tercih ediyoruz. Faaliyet esnasında öğlen yemeği için yanımızda sandviç türü yiyecek içecek ve sevdiğiniz atıştırmalıkları getirebilirsiniz. Termosunuza çay koyabilirsiniz. Faaliyet için küçük sırt çantası gerekli (su, yiyecek vb gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için) ayrıca dere içinde dengeli yürümek için baton önerilir.

Bolgeye ait hava durumu bilgilendirmesi:
Hava Durumu: Gunesli, 34 C
https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/hafta/doğançay_türkiye_748032
(kullanilabilecek siteler: http://tr.freemeteo.com/havadurumu/?language=turkish&country=turkeyhttps%3A%2F%2Fwww.meteoblue.com%2Ftr%2Fhava%2Fharita%2Fyagis%2Fblack_sea
http://www.accuweather.com/en/tr/turkey-weather
http://www.mgm.gov.tr/ )

Araç Hareket Saatleri ve Duraklar:
Incirli : 06:30
Mecidiyekoy : 07:00
Yildiz Teknik : 07:10
Kadikoy Evlendirme Dairesi : 07:15
Goztepe : 07:20
Bostanci :07:30

Faaliyete Koordinatoru:
Yusuf Kenan Erdogan

Faaliyete Kayit Basvuru Islemleri:
Basvurular, iletisim@anadoludagcilik.org.tr adesinden Sabiye Imamoglu’na yapilacaktir. Sabiye Imamoglu’nun cep numarasi : 0 542 342 91 13

Kayit sirasinda Misafir Katilimcilarindan istenilen bilgiler;
Ad Soyad :
Binis noktasi :
Cep Telefon numarasi :
e-posta adresi :
Kan gurubu :
Acil durumda
Ulasilacak kisinin adi-soyadi :
Acil durumda
Ulasilacak kisinin telefonu :

Dernegiminiz Uyeleri sadece binis noktalari bildirecekler.

Onemli Not : 
1 – Dernegimiz tum faaliyetleri resmi zemin uzerinden yapilmakta olup TURSAB onayli acenteler  kullanilmaktadir.
2 – Faaliyetler minimun maliyet ve katilimci sayisina gore planlanmaktadir. Faaliyet tarihine yakin iptal durumunda faaliyete katilim gosteren diger katilimcilarin katilim ucretlerini etkiledigi için kesin katilim gosterenlerin basvurmalari cok onemlidir.
3 – Trek faaliyetlerinde en gec iptaller Cuma günü saat : 15:00’e, Kampli faaliyetlerde en gec 1 hafta oncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alinan kaporalar hicbir sekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakin tarihlerinde iptalleri aliskanlik haline getiren katilimcilarimizin faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle, bu kisilerin sonraki faaliyetlere katilim durumlari hakkinda Yonetimimiz karar verecektir.
6 – Dernegimizin facebook sayfasinda duyurulan faaliyetlere katiliyorum secilmesi faaliyetlere katiliyor anlamina gelmemektedir. Kesin katilim için iletisim@anadoludagcilik.org.tr adesinden Sabiye Imamoglu’na mail gonderilmesi gerekmektedir.