26 Mayıs Cumartesi gecesi dolunayda Şile Karamandere köyünde Darlık Barajı ile saklıcennet olarak da bilinen Saklıgöl arasında bir rotada yürüyeceğiz. Parkur hafif inişli ve çıkışlı orman içi toprak yol ve patikalardan oluşmaktadir. Kadikoy Evlendirme Dairesi’nden saat 17:30’da hareket edip, Şile yolu üzerinde bir lokantada iftar molasi ve dinlenme sonrasi şanslı isek bulutsuz bir havada dolunayda 22:00 civarinda yürüyüşümüze basliyoruz. 4,5 – 5 saatlik bir yürüyüşle Sakligol’e ulasip, sahur yaptiktan sonra dönüşe geçiyoruz.

Yemek hakkında bilgilendirme:

Geleneksel hale gelen Ramazan ayı doğa yürüyüşümüzde, iftar saatinde Şile yolu üzerinde rahat ve havadar bir lokantada iftarimizi yapacagiz. Kayit esnasinda katilimcilar iftar yemegine de katilim durumlarini bildirmeleri gerekmektedir. Yemekle ilgili detay bilgi ayrıca verilecektir. Lokantada yemek mönüsü almak şart olmayıp, dileyen katılımcılar orada vakit geçirebilir. Yürüyüş rotası oldukça keyifli olup, yemek üzerine de rahatça yürünme potansiyeline sahiptir. Sahurda yenilecek kumanya, atistirmaliklar, en az 1,5 lt suyun yaninizda olmasi gerekmektedir. Termosunuza cay veya sicak su koymaniz tavsiye edilir. Yol guzergâhi uzerinde su vs. icin mola verilecektir.

Rota hakkinda bilgilendirme:

Baslangic ve bitis noktamiz : Darlik Baraji – Sakligol 

Zorluk Derecesi : Kolay – Orta (Orman ici, hafif inis ve cikislidir)

Yuruyus mesafesi : 12 – 13 km

Yuruyus suresi : 4,5 – 5 saat

Yuruyus Baslama Saati : 22:00

Yuruyus Bitis Saati : 02:30 – 03:00

Faaliyete uygun kilik kiyafet malzeme bilgilendirmesi:

Kullandiginiz ozel bir ilac varsa yaninizda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz. Bileginizi saran su gecirmeyen, sert tabanli bot. Yedek kiyafet, termal iclik, polar ceket, kucuk sirt cantasi (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz icin), kafa feneri, yagmurluk veya panco, tozluk, baton.

Faaliyet Koordinatörü: Özen ÖZKUL

Kayıt için                     : Başak ÖZCAN

E- Mail                         : basak.ozcan@tbank.com.tr Cep : 533 366 82 44

Not: Araç durak yerleri ve saatleri daha sonra belirtilecektir. Cumartesi trafiği göz önünde bulundurularak başlama noktası Kadıköy Evlendirme Dairesi olup, Pazar sabahı dönüşte araç İncirli’ye kadar E-5 duraklarından gidecektir.

Kayıt sırasında Misafir Katılımcılarından istenilen bilgiler;
Ad Soyad :
Binis noktasi :
Cep Telefon numarasi         :
e-posta adresi           :
Kan gurubu :
Acil durumda
Ulasilacak kisinin adı-soyadı :
Acil durumda Ulasilacak kisinin telefonu :

Önemli Not :
1 – Derneğimiz tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TÜRSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimun maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katılım gösteren diğer katılımcıların katılım ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat : 15:00’e,  Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaporalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle, bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım  durumları hakkında Yönetimimiz karar verecektir.

6 – Derneğimizin facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına gelmemektedir. Kesin katılım için kayıt için belirtilen kişiye e-mail gönderilmesi gerekmektedir.