Faaliyet Koordinatoru: Osman Kesimal

Ulaşım :16 Haziran Cuma akşamı yola çıkış, 18 Haziran pazar akşamı Istanbul’a dönüş (katılımcılar arasında geri dönüş ve ulaşım konuşulacaktır.)

17 HAZİRAN CUMARTESİ :   Demirkazık dağ evine ulaştıktan  sonra traktör ile sokulu kamp alanına gidiş ve sonrasında kamp yükü ile beraber Çelikbuyduran altına kamp atılacak. Gece 3:00-04:00 gibi hareket ile zirve yapılacak

17 MAYIS PAZAR :  Zirve dönüşü kamp toplanarak Sokullu, sonrasında traktör ile Demirkazık dağ evine hareket ile geri dönüş yapılacaktır.

Yemek Hakkında Bilgilendirme:

Faaliyet bir gece kamp konaklamalıdır. Katılımcılar kamp için öğlen, akşam ve faaliyet suresince ihtiyac duyabilecekleri yiyecek ve icecekleri yanlarında getireceklerdir. Yiyecek ve icecek temini Aksaray merkezde vereceğimiz alışveriş suresi içerisinde yapılabilir.

Rota Hakkında Bilgilendirme:

Başlangıç ve bitiş noktamız : İstanbul’dan hareket – İstanbul dönüş 

Zorluk Derecesi : Kış koşullarında hava şartları zorluk derecesini değiştirecektir.

Tahmini faaliyet bitiş saati : 13-14 saat 

Faaliyete uygun kılık kiyafet ekipman bilgilendirmesi:

Faaliyetimiz Kış faaliyetidir. Dolayısıyla tüm ekipmanlar Kış koşullarına uygun olmalıdır. 

Kıyafet: Alt ve üst içlikler, orta katman (Polar ceket, pantolon) ve dış katman giyecekler (Kaztüyü mont, su geçirmeyen ve nefes alan GORETEX dış katman mont ve pantolon), şapka, bere, balaklava, termal çoraplar, iç ve dış katman eldivenler, tabanı sert, daha önce denenmiş nefes alabilen (GORETEX) kar suyu almayan ve krampon takmaya uygun bileği saran Kış koşullarına yüksek bot, tozluk, UV-koruyucu güneş gözlüğü ve diğer şahsi kıyafetler. Kask, krampon ve kazma zorunludur.

Tırmanış faaliyet ekipmanı: Kask, kazma ve krampon zorunludur. Kamp malzemelerinizi taşıyacak büyüklükte bir sırt çantaşı (60-70 lt), yürüyüş batonu, tırmanış sırasında kullanacağınız ufak zirve çantası (40-45 lt), düdük, kafa feneri, cep sobası ve diğer şahsi ekipman. 

Kamp ekipmanı: Kış koşullarına uygun 4-5 mevsim kamp cadırı, konfor seviyesi -10,-15 ekstrem seviyesi -20,-25 olan uyku tulumu, mat, fener ocak ve yemek seti, min.1,5 lt termos ve diğer şahsi ekipman.

Diğer ekipmanlar: Koruyucu seviyesi yüksek olan yuz kremi, dudak kremi ve varsa şahsi ekipmanlarınız. Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz.

Bölgeye ait hava durumu bilgilendirmesi:   https://www.mountain-forecast.com/peaks/Demirkazik

Faaliyet Koordinatörü: Osman Kesimal

BAŞVURU VE KAYIT İÇİN; Sabiye İmamoğlu : 0542 342 9113 iletisim@anadoludagcilik.org.tr

Kayıt sırasında Misafir Katılımcılarından istenilen bilgiler;

Ad Soyad :

Biniş noktası :

Cep Telefon numarası :

E-posta adresi :

Kan grubu :

Acil durumda Ulaşılacak Kişinin adı-soyadı :

Acil durumda Ulaşılacak Kişinin telefonu :

Derneğimiz Üyeleri sadece biniş noktaları bildirecekler.