Faaliyet Koordnatörü :   Mehmet Yörük

Bu haftaki yürüyüşümüz Doğa Yürüyüşüne yeni başlayanlara yönelik ve yürüyüş sonunda bir çilek tarlasında bitecek şekilde planlandı. Ayrıca yürüyüş sonunda sucuk mangal yapacağız. Yanında çay ikramımızdır.

Yürüyüşü ekibin genel durumuna göre 10 -14 km arasında olup, yürüyüşü ‘’Kolay Parkur’’ olarak sınıflandırıyoruz.

Göreceğimiz Yaylalar Ercuva, İnönü ve Saklı Yayla olacak.

Yürüyüşümüz Ercuva Yaylasından başlayacak. Dört yanı ormanlarla çevrili olan Ercuva Yaylası doğal bir kamp alanıdır.  İnönü yaylası’na yakındır.

Ardından İnönü Yaylası ve Saklı yayla yoluyla Çilek tarlasında bitecek.

İnönü yaylası,  Adapazarı Pamukova sınırları içinde kalsa da Kocaeli il sınırlarının hemen yanındadır.  Yayla adını batı uçundaki mağaradan almaktadır. Katırözü ve Hüseyinli köylerinin kullandığı yayla geniş çimenlik ve göknar ormanları il çevrilidir. Suyu yaz aylarında bile soğuk ve güzeldir. Serindere’nin bir kolu da bu yayladan doğmaktadır. . Bahar ve yaz aylarında yürüyüş çok zevklidir. Kamp yapmak isteyenler için de ideal bir yayladır. Yaylada su bulunmaktadır.

İnönü yaylasından sonra orman içi patikalarla Saklı Yaylaya uğrayacağız.  Saklı yayla nispeten daha az bilinen bir yayla ve su kaynağı da var.   Saklı yaylayı gezdikten sonra çilek tarlasınına doğru yürüyüşümüze devam edeceğiz.

Çilek tarlasında kendi çileklerinizi toplayabilir veyahut hazır olarak da satın alabilirsiniz. Bu müthiş deneyimi bir daha yaşamak isteyeceksiniz.

Çileklerimizi toplarken bir taraftan mangalda sucuk yapacağız.  İsteyen kendi sucuğunu getirebilir, isteyen içinse %100 dana eti olan sucuk temin edebiliriz.

PROGRAM

Sabah 06:30 da İncirli’den başlayarak E-5 güzargahı üzerinden aşağıda belirtilen duraklardan katılımcılarımızı alıyoruz.    İzmit Yukarı Yuvacık kasabasında kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Ardından PArkur başına gideceğiz.

DURAKLAR

06:30  Incirli

06:40 Mecidiyeköy

06:45 Yıldız Sait Çiftçi

07:00 Kadıköy Evlendirme

07:05 Göztepe

07:10 Kozyatağı

07:15 Bostancı

07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Kayıt için:

iletisim@anadoludagcilik.org.tr  0542 342 9113 nolu telefondan Sabiha İmamoğlu ile irtibata geçebilirsiniz.

İstenen bilgiler:

 1. Ad- Soyad
 2. Telefon numaranız
 3. Bineceğiniz durak
 4. Kan Grubu
 5. Acil Durumda Ulaşılacak Kişi ve Telefon Numarası

 

ÖNEMLİ UYARILAR

 • 10 Haziran 2018 Pazar günü hava oldukça sıcak görünüyor.  Bu yüzden pamuk olmayan ve hızlı kuruyan ince sentetik Kısa Kollu içlik ve yazlık trekking pantalonu tercihiniz olamalıdır.
 • Ancak yedek olarak terleme ihtimaline karşı çantanmızda yedek içlik ve molalarda kullanmak üzere ince bir polar getiriniz.
 • Yürüyüş sırasında kullanmak üzere yazlık şapka ve UV derecesi yüksek güneş kremi bulundurmalısınız.
 • Mutlaka yürüyüşe uygun bir botunuzun olması gerekiyor. Tozluklar istek dahilinde ancak çok işinize yarar.
 • Yanınızda en az 1,5 litre suyunuz ve öğle yemeği için kumanyanız bulunmalıdır.  Kumanya olarak sandviç, kuru – taze meyve,  meyve suyu, çerez vs gibi yiyecekler tercih edilebilir.
 • Son olarak araç organizasyonları katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.  Faaliyetten 2 günce iptaller dahil  faaaliyet günü  herhangi bir nedenle faaliyete gelinmediği durumda faaliyuet ücretinin alındığını belirtir, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bu yürüşü ve keyfini hep beraber yaşamak ve anılarımızda güzel bir iz bırakması dileğiyle iyi günler dileriz.