İznik ve Köyleri Kültür Gezisi

İznik ve her birinin ayrı öyküleri olan göl çevresindeki eski tarihi “Osmanlı” köyleri gezisi.

Roma/Bizans ve Osmanlının Hac/Ana Ulaşım yolunu izleyerek Altınova üzerinden dağ yollarından Kızderbent köyünde çay molası vererek İzniğe ulaşacağız. İlk olarak 14 adet kayıtlı köy konağının olduğu güzel bir köy olan İnikli’ye gideceğiz. Köy konaklarını ve ilginç tarihi camiyi fotoğraflayıp tekrar yola koyulacak ve meyve bahçeleri arasında ilginç bir eseri “Obelisk”i göreceğiz.

Bizans ve Anadolu Selçuklularına başkentlik de yapan kent içinde ise erken dönem Bizans ve Osmanlı eserleri yoğun olarak görülebilecek. İznik Ayasofyası, Lefke Kapısını, Yeşil Camii ve İmareti, anıtsal ağaçları ve kitabeli ilk Osmanlı camisini görüp  tam 650 yıllık Gazi Süleyman Paşa Medresesinde kısa bir mola verip çini atölyelerini görecek ve çay/sakızlı kahve içip dinlenebileceğiz.

Öğle yemeği: Köfteci Yusuf’da (Katılımcılara Ait)

Öğleden sonra zaman durumuna göre gölün güney kıyılarını takiple Müşküle köyüne çıkacağız. Daha sonra Sölöz beldesinin muhteşem konağını fotoğraflayıp doğruca Gürle köyüne gidecek ve köy içinde birkaç tarihi yapıyı ve Orhan gazi Camii’ni görüp manzaralı köy kahvesinde çayımızı içip vakitlice İstanbul’da olmak için Osmangazi Köprüsü üzerinden yolumuza devam edeceğiz.

Faaliyet Koordinatörü : Yasin Demirbaş

Faaliyet Kord. Yrd : Mine Topuz

Araç Durakları : Katılımcılara bildirilecektir.

Faaliyete Kayıt Başvuru İşlemleri:
Başvurular: mine_topuz@hotmail.com adresinden Mine Topuz’a yapılacaktır. Cep numarası :0 532 618 4369

Kayıt sırasında Misafir Katılımcılarından istenilen bilgiler;
Ad Soyad :
Binis noktasi :
Cep Telefon numarasi :
e-posta adresi :
Kan gurubu :
Acil durumda
Ulasilacak kisinin adı-soyadı :
Acil durumda
Ulasilacak kisinin telefonu :

Derneğiminiz Üyeleri sadece biniş noktaları bildirecekler.

Önemli Not :
1 – Derneğimiz tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TÜRSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimun maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete
katılım gösteren diğer katılımcıların katılım ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat : 15:00’e,  Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaporalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle, bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım  durumları hakkında Yönetimimiz karar verecektir.

6 – Derneğimizin facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına gelmemektedir. Kesin katılım için iletisim@anadoludagcilik.org.tr adesinden Sabiye İmamoglu’na mail gönderilmesi gerekmektedir.