Altıparmak Sıradağları‘nın üç güzel zirvesinden biri olan 3492 mt. yüksekliğindeki Karataş Zirvesine 18-19 Ağustos tarihlerinde gitmeyi planlıyoruz.

Ulaşım : Gidiş ; 17 Ağustos sabah tarifeli uçuşları ile İstanbul-Erzurum

Dönüş ; 19  Ağustos akşam tarifeli uçuşları ile Erzurum-İstanbul

17 AĞUSTOS  : Erzurum ‘ da yenilecek öğlen yemeği ve yapılacak alışverişin ardından Yusufeli’nin  Barhal ( Altıparmak ) köyüne minibüs ile hareket . Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından 1974 mt. Rakımlı Barhal Köyündeki Karahan Pansiyon’a varış, akşam yemeği ve konaklama.

18 AĞUSTOS : Sabahın ilk ışıkları ile kalkıyoruz, pansiyonda yapacağımız  kahvaltının ardından zirve tırmanışı için harekete geçiyoruz. Yaklaşık 9 saatlik bir tırmanışın ardından zirveye varmayı hedefliyoruz. Zirve dönüşü pansiyonda akşam yemeği ve dinlenmeye geçiyoruz.

19 AĞUSTOS :   Pansiyonda yapacağımız kahvaltının ardından minibüs ile Erzurum’a oradan da İstanbul’a dönüyoruz.

Yemek Hakkında Bilgilendirme: Tırmanış günü alınması gereken atıştırmalıklar hariç tüm yemekler şehir merkezinde ve kalacağımız pansiyonda karşılanabilecektir.

Rota Hakkında Bilgilendirme: Az gidilen bir bölge olması nedeni ile hiçbir patikanın bulunmadığı o nedenle de yürüyüş ve tırmanış etaplarının normal zirve tırmanış faaliyetlerine göre daha fazla efor gerektirdiği orta zorlukta bir tırmanıştır.

 Başlangıç ve bitiş noktamız : İstanbul’dan hareket – İstanbul dönüş

Zorluk Derecesi : Orta

Faaliyete uygun kılık kıyafet ekipman bilgilendirmesi:
Uygun termal içlik, orta katman kıyafet, Goretex dış katman teknik ceket , kast, eldiven, balaklava vb, koruyucu kıyafetler.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

  1. Katılım talepleri Eğitim ve Dağcılık Kurulu tarafından değerlendirilmekte ve yanıtlanmaktadır.
  2. Katılımcıların Yaz Temel Dağcılık Eğitimini tamamlamış olmaları zorunludur.
  3. Katılımcılar; dağcılık yapmasını engelleyecek, zorlayacak, sağlığını tehlikeye atacak tüm rahatsızlıklardan kendisi sorumludur. Özellikle kalp, tansiyon, astım, psikolojik ve nörolojik sorunlar, eklem problemleri, yükseklik korkusu, yürümede koordinasyon sorunu olanların bu faaliyete katılmadan önce bu durumlarını kulüp yönetimi ve EDK ile görüşmeleri gerekmektedir.
  4. Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm hususları kabul ederek faaliyete iştirak ettiklerini var sayıyoruz.
  5. Faaliyete katılmak isteyen sporcuların önceden yapılmış Karataş Dağı tırmanış raporlarını okumalarını tavsiye ederiz.
    Katılımcıların lisanslı kulüp sporcularımız olması ve aidat borçlarının olmaması gerekmektedir.

Faaliyet Koordinatörü: Selçuk Erhan

Faaliyete Başvuru Işlemleri:
Başvurular; yazılı olarak selcukerhan77@gmail.com adresine “18-19 AĞUSTOS KARATAŞ TIRMANIŞI” başlığıyla yapılacaktır. Başvurular EDK tarafından değerlendirilip olumlu veya olumsuz yanıtlanmadıkça sporcularımızın her hangi bir hazırlık yapmamaları önemli rica olunur.