Faaliyet Koordinatörü: Zeynep Küçükarpacı, Recep Semizoğlu

Katılımcı sayısı: Max.15 kişidir.

Kızlar Sivrisi, 3086 metrelik yüksekliği ile Akdeniz bölgesinde Torosların batı uzantısı olan Bey Dağlarının en yüksek noktasıdır.

Faaliyet planı:

 • 6 Nisan Cuma veya 7 Nisan Cumartesi sabah erken saatlerde uçak veya cuma gecesi otobüs ile Antalya’ya ulaşım
 • 7 Nisan cumartesi sabah 10:00 ‘da Antalya’dan Elmalı’ya hareket
 • 12:00 Elmalı’ya varış,  eksiklerin (su, ekmek v.s) tamamlanması için alışveriş molası
 • 13:00 Küçüksöyle köyüne hareket
 • 13:30 Küçüksöyle köyünde  kamp yüklerinin traktöre yüklenmesi ve traktörle TODOSK dağ evi yakınındaki kamp alanına hareket
 • Traktörle ulaşılabilecek rakımdan itibaren kamp yükleriyle yürüyüşe başlanması
 • 15:00 1950 m deki kamp alanına varış ve kampın kurularak dinlenmeye geçilmesi
 • 8 Nisan Pazar gece 4:00 ‘te Kızlar Sivrisi zirveye hareket (Kar koşullarına göre daha erken yola çıkılabilir)
 • Sabah 10:00 civarında Kızlar Sivrisi (Rakım 3086 m) ne varış ve mola (atıştırma, zirve defteri imzalama, fotoğraf v.s)
 • 13:00 civarında kamp alanına geri dönüş, kamp toplanarak saat 14:00 ‘e doğru kamp yükleriyle yürüyüşe başlanması
 • 15:00 civarında kamp yükü traktöre yüklenerek Küçüksöyle köyüne geri dönüş ve bizi bekleyen aracımızla Elmalı üzerinden Antalya’ya hareket
 • 17:00 Antalya’ya varış

Cumartesi sabah uçak veya otobüsle gelecekler için sabah en geç 9:30 ‘da Antalya’da olacak şekilde, pazar akşamı dönecek olanlar için de kalkış saati akşam 22:00 den önce olmayacak şekilde plan yapılması önerilir. 

Önemli bilgi: 

Tüm katılımcıların seyahat planlaması yapmadan önce faaliyete katılımı konusunda EDK ve Kulüp yönetiminden onay alması zorunludur. Faaliyete, yaz temel, yaz gelişim, kış temel ve kış gelişim egitimlerinin hepsini almış olan üyelerimiz başvuru yapabilir.

Katılımcılardan dağcılık yapmasını engelleyecek, zorlayacak, sağlığını tehlikeye atacak tüm rahatsızlıklardan kişi kendisi sorumludur. Özellikle kalp, hiper tansiyon, astım, psikolojik sorunların, eklem problemi, yukseklik korkusu, yürümede koordinasyon sorunu, sağlık sorunu olanların bu faaliyete katılmadan önce EDK ve Kulüp yönetimi ile konuşmaları gerekmektedir. Katılanların yukarıda belirtilen tüm hususları kabul ederek faaliyete iştirak ettiklerini kabul ediyoruz. Aksi halde davrananlar kesinlikle faaliyete kabul edilmeyeceklerdir.

Not: Faaliyete katılmayı düşünen ve katılacak sporcuların daha önce yapılmış Kızlar Sivrisi tırmanış raporlarını okumaları tavsiye edilir.

FAALIYETE KATILACAK SPORCULARA ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLERİZ…

Yemek hakkında bilgilendirme: Faaliyet bir gece kamp konaklamalıdır. Katılımcılar kamp için 2-3 öğün( öğlen,akşam ve kahvaltı) ve faaliyet süresince ihtiyaç duyabilecekleri yiyecek ve içecekleri yanlarında getireceklerdir.

Faaliyete uygun kılık kıyafet ekipman bilgilendirmesi:

Kıyafet: Alt ve üst içlikler, orta katman (polar ceket, pantalon) ve dış katman giyecekler (kaztüyü mont, su geçirmeyen ve nefes alabilen GORETEX dış katman mont ve pantalon), şapka, bere, balaklava, termal çoraplar, iç ve dış katman eldivenler, tabanı sert, krampon takmaya uygun, daha once denenmiş nefes alabilen (GORETEX) kar suyu almayan, bileği saran bot, tozluk, UV-koruyucu güneş gözlüğü ve diğer şahsi kıyafetler.

Tırmanış faaliyet ekipmanı: Kask, buz kazması, krampon zorunludur. 

Kamp malzemelerinizi taşıyacak büyüklükte bir sırt çantası (60-70lt) Yürüyüş batonu, tırmanış sırasında kullanacağınız ufak zirve çantasi (40-45lt), düdük, kafa feneri, cep sobası ve diğer şahsi ekipman. 

Kamp ekipmanı: Kış koşullarına uygun 4-5 mevsim kamp çadırı, konfor seviyesi -10,-15 ekstrem seviyesi -20,-25 olan uyku tulumu, mat,fener,ocak ve kap-kacak seti,min.1,5 lt termos ve diğer şahsi ekipman.

Diğer ekipmanlar: Koruyucu seviyesi yuksek olan yüz güneş kremi,dudak kremi ve varsa şahsi ekipmanlarınız. Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz.

Bölgeye ait hava durumu bilgilendirmesi: 

http://www.mountain-forecast.com/peaks/Kizlarsivrisi

Faaliyet Koordinatörü: Zeynep Küçükarpacı

Faaliyet Koordinatör Yard.: Recep Semizoğlu

BASVURU VE KAYIT ICIN;  Zeynep Küçükarpacı’nın zkarpaci@yahoo.com adresine mail atınız.