İstanbul’a yaklaşık 2,5 saatlik mesafede bulunan Çınarcık Kocadere, Dipsiz Göl, Çifte Şelale, Erikli yaylasına parkuruna gidiyoruz.

Kocadere köyünden başlayacak olan yürüyüşümüz zaman zaman orman içi, dere yanı ve belirgin patikaları takip ederek ilkbaharın bize sunmuş olduğu renkler eşliğinde, sırasıyla Dipsiz Göl, Çifte Şelale ve Erikli yaylasında son bulacak.

Parkur yaklasik 16 km ve “Orta” kategorisindedir. Parkurda yaklaşık 600 m irtifa kazanıyor olacağız. Parkurumuzun, daha çok orman içi toprak yol olmakla beraber, diğer yarısı orman içi patikalardan geçilerek yürünecektir.

Faaliyet Koordinatörü: Köksal Pınar

PROGRAM:
Sabah İncirli’ den hareket ederek belirli noktalardan tüm katılımcılarımızı alıyoruz. Kahvaltımızı yol üzerinde uygun gördöğümüz mütevazi bir yerde veya vapurda yapıyoruz.

Öğlen yemeği molamızı orman içi patikamızda veriyor olacağız. Sandviç vb atıştırmalıklarınızı, su, sıcak su, çay, kahve için var ise termoslarınızı yanınızda getirmeyi unutmayınız. Yürüyüşümüz öğleden sonra 16:00-16:30 civarında rotanın son noktası olan Teşvikiye Köyü’nde son buluyor. Fotoğraf makinalarınızı yanınız da getirmeyi unutmayın.

Rota Başlangıç Noktası: Yalova Kent Ormanı
Rota Bitiş Noktası: Teşvikiye Köyü
Zorluk Derecesi: Orta
Yürüyüş Mesafesi: 16 km
Yürüyüş Süresi: 5,5  saat
Yürüyüş Başlama Saati: 10:30-11.00
Yürüyüş Bitiş Saati: 16.00

Faaliyete uygun kılık kıyafet malzeme bilgilendirmesi:
Kullandiginiz ozel bir ilac varsa yaninizda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz. Bileginizi saran su gecirmeyen, sert tabanli bot. Yedek kiyafet, termal iclik, polar ceket, kucuk sirt cantasi (su, yiyecek vb gibi malzemelerinizi koyabilmeniz icin), kafa feneri, gozluk, bere, eldiven, gunes kremi veya nemlendirici krem, tozluk, baton.

Bölgeye ait hava durumu bilgilendirmesi:
Kullanılabilecek siteler:
http://www.mgm.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=CINARCIK
http://www.accuweather.com/tr/tr/cinarcik/6871/daily-weather-forecast/6871?day=6

Araç Hareket Saatleri ve Duraklar:
İncirli: 06:30
Mecidiyeköy: 06:45
Yıldız Teknik: 06:50
Kadıköy Evlendirme Dairesi: 07:05
Göztepe: 07:15
Kozyatağı – Carrefour: 07:20
Bostancı: 07:25
Kartal: 07:30
Pendik: 07:35

Kıyafet:

• Bileğinizi saran su geçirmeyen, sert tabanlı bot
• Yedek kıyafet, termal içlik, polar ceket
• Küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz icin),
• Kafa feneri, tozluk, baton, yağmurluk
• Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz.

Faaliyete Kayıt Başvuru İşlemleri:
Başvurular, iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’na yapılacaktır. Sabiye İmamoğlu’nun cep numarası: 0 542 342 91 13

Kayıt sırasında Misafir Katılımcılarından istenilen bilgiler;
Ad Soyadı:
Biniş noktası:
Cep Telefon numarası:
e-posta adresi:
Kan gurubu:
Acil durumda
Ulaşılacak kişinin adı-soyadı:
Acil durumda
Ulaşılacak kişinin telefonu:

Derneğiminiz Üyeleri sadece biniş noktaları bildirecekler. 

Önemli Not :
1 – Derneğimiz tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TURSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katilim gösteren diğer katılımcıların katilim ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat : 15:00’e, Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaportalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle, bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım durumları hakkında Yönetimimiz karar verecektir.
6 – Derneğimizin facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına gelmemektedir. Kesin katılım icin iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’na mail gönderilmesi gerekmektedir.