MELEKŞE ORUÇ KÖYÜ – ESKİYAYLA KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

21 Ocak Pazar günü yürüyüş parkurumuz, Melekşeoruç’ tan başlayıp Eskiyayla’ da bitecektir. Orta zorluk derecesindeki parkur, yürüyüş kondisyonu iyi olan ve yürüyüş deneyimi olan katılımcılara uygundur. Faaliyetimiz kış şartlarında gerçekleşeceği için giyiminizi buna göre ayarlamanız önemlidir.

Sabah İncirli’den hareket eden aracımızla, güzergâhlardan katılımcı arkadaşlarımızı aldıktan sonra Melekşeoruç Köyü’ne doğru yol alacağız. Yürüyüşümüz buradan başlıyor olacak. Eskiyayla da son bulacak. 15 km olan parkurumuzda orman içinden ilerleyeceğiz.

Faaliyet Koordinatörü: Can Çakmak

Yemek Hakkında Bilgilendirme:

Kahvaltı için yol üzerinde Berceste’ de kısa bir mola vereceğiz. Burada alışveriş yapma imkanımız da olacak. Su, çerez vb. ihtiyaçlarımız burada tedarik edip devam edeceğiz. Dileyen arkadaşlar yanına aldığı sabah öğününü yiyebilir veya durduğumuz yerde çorba içebilir, poğaça vb. alarak cay, kahve eşliğinde kahvaltısını yapabilir.

Öğle yemeğini katılımcıların yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Yanınızda azami olarak 1.5 lt su, çerez, sandviç, meyve bulundurabilirsiniz. Termosunuza çay koyabilirsiniz.

Aksam yemeği için dönüşte faaliyetimizin bitme saatine göre İstanbul dönüş trafiğini de göz önünde bulundurarak hep beraber karar verip, bu doğrultuda hareket edeceğiz.

Rota Hakkında Bilgilendirme:

Başlangıç ve Bitiş Noktaları : Melekşeoruç Köyü- Eskiyayla Köyü

Zorluk Derecesi : Orta (Orman içi patika ve toprak yol)

Yürüyüş Mesafesi : 15 km

Yürüyüş Süresi : 6-7 saat

Toplam İniş : 758m yukseltiden baslayacak olan yuruyus, 1090 m de bitecektir.

Yürüyüş Başlama Saati : 10:30

Yürüyüş Bitiş Saati : 17:00 -17:30

Faaliyete Uygun Kılık Kıyafet Malzeme Bilgilendirmesi:
Kullandığınız özel bir ilaç var ise yanınızda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz.

Doğa yürüyüşlerinde öncelikli malzeme giyimdir.

Gerekli malzemeler: Bileğinizi saran, su geçirmeyen sert tabanlı bot., termal içlik, polar ceket, yağmurluk, tozluk, yedek kıyafet, küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için), baton, kafa feneri, gözlük, bere, eldiven, güneş kremi Kanyon faaliyetlerinde kask takılması zorunludur.

Bölgeye Ait Hava Durumu Bilgilendirmesi:

Kullanılabilecek Siteler: http://tr.freemeteo.com/havadurumu/?language=turkish&country=turkey https://www.meteoblue.com/tr/hava/harita/yagis/black_sea

http://www.accuweather.com/en/tr/turkey-weather

ttp://www.mgm.gov.tr/

Araç Hareket Saatleri ve Duraklar:

Incirli : 06:30

Mecidiyeköy : 06:45

Yildiz Teknik : 06:50

Kadikoy Evlendirme Dairesi : 07:05

Göztepe : 07:15

Kozyatagı – Carrefour : 07:20

Bostancı : 07:25

Kartal : 07:30

Pendik : 07:35

Faaliyete Kayıt Başvuru İşlemleri:
Basvurular, iletisim@anadoludagcilik.org.tr adesinden Sabiye İmamoglu’na yapılacaktır. Sabiye İmamoglu’nun cep numarası : 0542 342 91 13

Kayıt sırasında Misafir Katılımcılarından istenilen bilgiler;
Ad Soyad                               :
Biniş noktası                          :
Cep Telefon numarası         :
e-posta adresi                       :
Kan gurubu                            :
Acil durumda
Ulaşılacak kişinin adı-soyadı :
Acil durumda
Ulaşılacak kişinin telefonu   :
Derneğiminiz Üyeleri sadece biniş noktaları bildirecekler.

 

Önemli Not :
1 – Derneğimiz tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TÜRSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katılım gösteren diğer katılımcıların katılım ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat  15:00’e,  Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaporalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle, bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım durumları hakkında Yönetimimiz karar verecektir.
6 – Derneğimizin facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına gelmemektedir. Kesin katılım için iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoglu’na mail gönderilmesi gerekmektedir.