Pazar günü, Poyrazlar Gölüne gidiyoruz. Fotoğraf çekmek, ilkbaharın gelişini, çiçek kokularını ve doğanın canlığını hep birlikte yaşamak için, sizi bu etkinliğe katılmaya davet ediyoruz.

Faaliyet Koordinatörü : Adem YILMAZ

Rota hakkında bilgilendirme:
Araç Yolculuğu : Yaklaşık 2,5 saat
Kahvaltı Noktası : Poyrazlar Gölü, Alabalık Tesisi
Rota Başlangıç ve Bitiş Noktası : Poyrazlar Gölü Milli Park Girişi
Rota Mesafesi : 12 km
Rota Zorluğu : Orta
Yürüyüş Süresi : 4 – 5 saat

Yürüyüş Başlama – Bitiş Saati : 11:00  – 16:00

Poyrazlar köyünde kahvaltı için alışveriş molamızın ardından, göl kenarında yer alan tesiste göl manzarasına karşı kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltının ardından, rota başlangıcına gelerek yürüyüşümüze başlıyoruz.
Serbest zaman geçirmek isteyen katılımcılarımızı, göl kenarında yer alan alabalık tesisinde bırakıyoruz. Burada diledikleri gibi göl çevresinde serbest zaman geçirebileceklerdir. Bisiklet, kayık kiralamak mümkündür.
Yürüyüş ekibi ile göl manzarasını tepeden alacağımız bir rotada ilerleyeceğiz. Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra göl kenarında yer alan alabalık tesisinde yemek molası vereceğiz. Tüm ekip ile birlikte molanın ardından İstanbul’a dönüşe geçeceğiz.

Tesisteki yemek seçenekleri: 

Alabalık, Hamsi, Palamut, Fileto Mezgit Kılçıksız, Yayın , Göl sazanı, Köfte , Tavuk , Sucuk 

Ana Menü yanında salata + meşrubat + sınırsız su + sınırsız çay dahil olarak bizlere özel fiyattan yararlanabileceksiniz. Faaliyet öncesi katılımcılara yemek seçenekleri ayrıyeten sorulacaktır. Yemek ücreti katılımcıya aittir. Sahil uzunluğu 2400 metre olan gölün çevresi 1993 yılında Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından birinci derecede doğal sit alanı ilan edilmiştir. Yanındaki Poyrazlar Köyü nedeniyle bu ad verilmiştir. Yürüyüş ve bisiklet parkurlarına da sahip golün başka bir adi da Teke Gölü’dür. Poyrazlar golü, yaz kış dibinden kaynak suyu ile beslenen bir göldür. Fazla suları Sakarya nehrine karışan gölde sakamete, karabatak ve ördekleri yaşamaktadır. Göç mevsimi, kuğuların da ziyaret ettiği gölün bir bölümü ise sazlıklarla kaplı, nilüferlerle bezelidir.

Hava Durumu: 

http://www.meteoblue.com/tr_TR/hava/tahmin/hafta/poyrazlar_tr_57085

Araç Hareket Saatleri ve Duraklar :
İncirli : 06:30
Mecidiyeköy : 06:45
Yıldız Teknik : 06:50
Kadıköy Evlendirme Dairesi : 07:05
Göztepe : 07:10
Bostancı : 07:15
Kartal : 07:35
Pendik : 07:45

Faaliyete Uygun Kılık Kıyafet, Malzeme Bilgilendirmesi:
Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getirmeyi unutmayınız. Rehberinize de bu konuda bilgi veriniz. Bileğinizi saran su geçirmeyen, sert tabanlı bot. Yedek kıyafet, termal içlik, polar ceket, küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için), kafa feneri, gözlük, yağmurluk, bere, eldiven, güneş kremi veya nemlendirici krem, tozluk, baton.

Faaliyete Kayıt Başvuru İşlemleri:
Başvurular, iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’na yapılacaktır.
Sabiye İmamoğlu’nun cep numarası: 0 542 342 91 13

Kayıt sırasında Misafir Katılımcılarından istenilen bilgiler:
Ad Soyadı :
Biniş Noktası :
Cep Telefon Numarası :
E-posta Adresi :
Kan Grubu :
Acil Durumda Ulaşılacak Kişinin Adı-Soyadı :
Acil Durumda Ulaşılacak Kişinin Telefonu :

Derneğiminiz Üyeleri sadece biniş noktaları bildirecekler.

Önemli Not : 

  1. Derneğimiz tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TURSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
  2. Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katilim gösteren diğer katılımcıların katilim ücretlerini etkilediği için kesin katilim gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
  3. Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat : 15:00’e, Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir. 
  4. Faaliyetler için alınan kaportalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
  5. Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle, bu kişilerin sonraki faaliyetlere katilim durumları hakkında Yönetimimiz karar verecektir. 
  6. Derneğimizin facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına gelmemektedir. Kesin katilim icin iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’na mail gönderilmesi gerekmektedir.